+421 949 347 397
Krovy za najlepšie ceny.

Ošetrovanie reziva

Na drevo číha celý rad nebezpečných škodcov, ktoré znižujú jeho vzhľad, kvalitu a v neposlednom rade môžu aj negatívne ovplyvniť zdravie človeka.

 

Medzi najčastejších škodcov patrí drevokazný hmyz, ktorý znižuje pevnosť drevených výrobkov, čím sa zvyšuje riziko úrazu pri ich používaní. Nebezpečenstvu nákazy od napadnutého dreva sú zároveň vystavené aj všetky nechránené drevené časti v jeho blízkosti. Zo škodcov sa u nás vyskytujú najmä tesárik krovový, červotoč, hrbohlav, kôrovník, piloritka, mravec, drevokaz, alebo jadrohlod. Ďalej sú to aj rôzne drevokazné huby, ako napr. drevokaz slzivý a rôzne drevosfarbujúce huby, ktoré spôsobujú okrem hmotných škôd aj poškodenie zdravia, keď môže dochádzať k astme a migrénam.

 

Pri boji s uvedenými škodcami je najdôležitejšia prevencia - impregnácia reziva. Táto sa vykonáva v našej spoločnosti máčaním v impregnačných vaniach. Ide o úplné ponorenie dreva do impregnačného prostriedku LIGNOFIX P. Pri ponorení pôsobí na drevo tlak cca 10000 litrov impregnačného prostriedku ktorý tak preniká do hĺbky dreva. Všetky prvky priehradových väzníkov sú pred samotným zostavením väzníka ošetrené z každej strany roztokom LIGNOFIX P pre zabezpečenie maximálnej ochrany drevenej konštrukcie voči škodcom.

 

 

 

 

 

 

 

Kontaktujte nás

Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Pozri web